מי אנחנו

על ענת מספרים שנולדה עם מערוך ביד… “אני אופה מאז שאני זוכרת את עצמי. המטבח והתנור תמיד משכו אותי בחבלי קסם. הבצק הרך הנענה לאצבעות, חומרי הגלם המתערבלים והופכים למרקם אחד, הניחוח שאין דומה לו, של עוגה נפלאה שזה עתה נאפתה. האהבה שלי הפכה למקצוע, עם

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

על ענת מספרים שנולדה עם מערוך ביד…

 

"אני אופה מאז שאני זוכרת את עצמי. המטבח והתנור תמיד משכו אותי בחבלי קסם.
הבצק הרך הנענה לאצבעות, חומרי הגלם המתערבלים והופכים למרקם אחד, הניחוח שאין דומה לו, של עוגה נפלאה שזה עתה נאפתה.
האהבה שלי הפכה למקצוע, עם אפיית עוגת החתונה הראשונה לאחי וגיסתי, שהצליחה מעבר למצופה… את עוגות החתונה הבאות, פרסמתי באתר "מתחתנים" והוצפתי לשמחתי בהזמנות רבות.
ההמשך היה טבעי. הלכתי אחרי ליבי, התמחיתי כקונדיטורית בבית הספר "אסטלה" (הנחשב ליוקרתי ביותר בארץ) ומימשתי את החלום המתוק האישי שלי עם פתיחת סטודיו  ArtCake .
במשך השנים צברתי ידע וניסיון, שכללתי וליטשתי את מיומנויות האפייה ועברתי השתלמויות והתמחויות רבות. חשוב לי להיות תמיד מעודכנת בנעשה בתחום, להכיר ולשלוט בחידושים ובטרנדים החמים ולהציע לכל זוג עוגת חתונה מלהיבה ויוצאת דופן.

הסטודיו שלנו מקדיש את כל פעילותו לאפיית עוגות חתונה, מכיוון שבהן אני רואה את פסגת עבודתי ושאיפותיי כקונדיטורית. אין כמו עוגות חתונה לפתוח מרחב גדול וקסום לדמיון, ליצירה וליכולות המקצועיות המיוחדות.
עוגות חתונה מסמלות עבורי את כל הטוב, היפה והאופטימי שבחיים.
אני נהנית ומתרגשת להכיר זוגות נישאים, לשמוע את סיפורים, להתוודע לאישיות המיוחדת ולסגנון האישי, ולגבש רעיונות וטעמים מפתיעים לעוגת חתונה שתשקף את האני המיוחד של כל זוג וזוג".

עוגת החתונה שלכם, על פי ArtCake:

מקורית. מתכוני העוגות שלנו מקוריים ומיוחדים, פרי עבודה, רקיחה וטעימה של שנים. גם את הקונפיטורות לציפוי העוגות אנחנו רוקחים בעצמנו, ממיטב הפירות.

טעימה. הבעת הפנים של האורחים שיטעמו מהעוגה תאמר הכל…  העוגות שלנו, מעבר להיותן יפות ומרשימות מאוד, מצטיינות בטעם משובח, שמקורו בתשומת לב רבה לטעמים ולמרקם ובהקפדה על חומרי הגלם האיכותיים ביותר.

אישית. כל עוגה היא "צלמם ודמותם" של החתן והכלה. כדי להכיר מקרוב את עולמכם, אבקש מכם להביא לפגישה "דברים מהחיים"- הזמנת החתונה, צילום שמלת הכלה, תמונות מחוויות משותפות שלכם ועוד. כל אלה יעזרו לי לגבש רעיונות מצוינים וליצור עוגה ייחודית, מהממת ביופיה, עם טעמים שיישארו בלבכם לעד.

ההתמחויות של ענת

לימודי קונדיטוריה בבית הספר היוקרתי אסטלה
התמחות בעוגות חתונה- רון בן ישראל
לימודים ניפוח ומשיכת סוכר – אסנת סדן
פיסול דמויות ידני – ילנה אטש
בנוסף לפנייה בטופס התקשרות, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר טלפוני: 050-6815019