עוגות מעוצבות מבצק סוכר

עוגות מעוצבות מבצק סוכר הן ללא ספק אטרקציה בכל אירוע. ולא בכדי, מדובר בעוגות מרשימות ביופיין ומשובחות בטעמן. עוגות מעוצבות מבצק סוכר מאפשרות לנו לתרגם כל חלום למציאות והן מתאימות גם לגדולים וגם לקטנטנים.

כשהדמיון ומציאות נפגשים…

עוגות מעוצבות מבצק סוכר מוכיחות לנו שוב ושוב שכשאר הדמיון והמציאות נפגשים נוצר קסם. על גבי עוגות בצק סוכר ניתן לעצב כל דבר ממש: החל מתמונות משפחתיות מטיול משותף דרך דמות של כוכב ילדים ועד אגדות ופיות מעולם האגדות. ניתן לעצב עוגת סוכר עם תחביבים אהובים ואפילו כדורגל, רכבת או אלמנטים מופשטים.
החוכמה לצקת אהבה לכל עיצוב ולתת את הנשמה בכל עוגה. אבל הסוד הוא שלא כל אחד יכול לעצב עוגות מבצק סוכר. צריך כשרון, ידיים טובות, ידע בעיצוב ויכולת ליצור, אז אם אתם מחפשים עוגות חתונה, עוגות למסיבת רווקות, עוגה ליום הולדת, עוגת קומות, הפתעה לאימא, לסבתא או עוגות לבר מצווה – כדאי להשאיר הכנת עוגות מעוצבות מבצק סוכר – למומחים ולמומחיות!

עוגות מעוצבות מבצק סוכר

הסודות מאחורי עוגות מבצק סוכר

עוגות מבצק סוכר עשויות מחומרים מייצבים כמו גלוקוז ססגוני, חלבוני ביצה, ג'לטין, והן מותאמות לתנאי הכשרות היהודיים. חומרים מייצבים אלו הופכים את הבצק אלסטי ומאפשרים עבודה גמישה, ממש כמו עבודה עם חימר או פלסטלינה.
בצק הסוכר עוטף על פי רוב עוגה בחושה סטנדרטית וניתן לצבוע אותו, את הבצק, ברפרטואר רחב של גוונים וצבעים, כצבעי הקשת שבשמיים והספקטרום האנושי הנתפס.
הייחודיות של עוגות בצק סוכר טמונה בכך שלא צריך לקרר אותן, למעשה חל איסור לקרר אותן, כי הצבק לא מגיב היטב לקירור. לכן עוגות מעוצבות מבצק סוכר חייבות להיות עמידות ויציבות. למרות שהן לא נשמרות בקירור ניתן לאחסן ולשמור אותן בטמפרטורת החדר – אפילו למשך של כמה שבועות וזאת בניגוד לרוב העוגות שאנו מכירים היום, שדורשות תנאי איחסון מיוחדים ואורך חייהן קצר מאוד.
מאחר ובצק הסוכר נוטה להתייבש ולהתייצב מהר, חייבים להיות מוכנים מראש עם העיטורים, הדוגמאות והצבעים ולדעת למפריע מה מעצבים וכיצד מפסלים את העיצוב הנבחר.
שיהיה בתאבון!

Leave a Reply