קאפ קייק או קפקייק

הם מתוקים, יפים למראה, הם הולכים מצויין עם תה חם או קפה וכשהם מוגשים באירועים, הם יכולים בהחלט לגנוב את ההצגה – קאפ קייק. המאפה הנפלא הזה כבש את ארצות הברית ובעשורים האחרונים הוא עשה עליה לישראל. איך הכול התחיל ומאיפה? על כך נספר לכם בשורות הבאות.
העדות הראשונה לעוגות קפקייק נרשמה במאה ה-19, עוד לפני המאפין. את העוגות היו אופים בתוך ספלי תה עשויות מחרס, ומשם גם נגזר השם שלהן: Cup = כוס, Cake = עוגה. כום נוהגים לכנות כמעט כל עוגה בנפאת בגול של ספל קאפ קייק. סברה אחרת גורסת שהשם של קפקייק הוא לא תוצר ישיר של גודלן או הכלי שבו הן נאפו, אלא נעוץ בעובדה שאת מרכיבי העגות לא היו מודדים בגרמים, כי אם בכוסות. הנה מתכון שיכול להוכיח את ההשערה הזו. כדי להכין עוגת קפקייק יש לבחוש: 2 כוסות סוכר, גביע חמאה, 4 ביצים ושלוש כוסות קמח. כיום, כמובן משתמשים במרכיבים נוספים, אבל הבסיס נשמר בצורה זו א רחת
אם כן, העוגות הנפלאות האלו הגיעו לארצות הברית במאה ה-19, כאמור, והן חוללו מהפכה במטבח הביתי הבלתי מאובזר. כדי להכין אותן לא היו זקוקים למכשירי מדידה כי הכול היה במידות של ספלים או כוסות.

אז למה כל כך הרבה אנשים אוהבים קפקייקקאפ קייק?

יש שפע של סיבות מדוע כל כך הרבה אנשים מעדיפים קאפ קייקס. ננסה לעמוד על חלק גדול מהן:
• מדובר בעוגות שמגיעות במנות קטנות ולכן הן לא מאוד משמינות.
• ניתן לאפות אותן במגוון טעמים: החל מווניל ושוקולד ועד טעמים אקזוטיים כמו בננה או אננס.
• אין גבול לאופן שבו אפשר לעצב את הזיגוג שלהן.
• הן קלות להכנה.
• הן טעימות ומשאירות טעם של עוד: כשעושים אותן היטב אז פנים העוגה הוא לח ונמס בפה והטעמים משגעים. יתרה מכך, ניתן למלא אותן בכל מילוי.
• קאפ קייק מתאימות כל אירוע, הן יכולות להיות עוגות חתונה, עוגת בר מצווה, עוגות ליום הולדת, ליום נישואין, ואפילו מתנה למסיבת רווקות וכו'.

 

1 Comment
  1. שלום רב,

    אני מעוניינת בעוגת חתונה מעוצבת עם קפקייקס מחתחת. תודה

Leave a Reply